MČR Mládeže a Český pohár dospělých

Martin Chytil 13.místo dospělý
                     2. místo kategorie A   
 
Článek od Kuby Skočdopole :
 
Sobota:V sobotu byla kvalifikace společná s muži, ve které mi mužské finále uteklo pouze o 5 pokusů na top takže jsem nakonec skončil na 16. místě mezi 53 muži. A do mládežnického finále jsem šel z třetího místa (opět jen na pokusy). Byl jsem trochu rozmrzelý, že jsem se nedostal do chlapského finále, ale náladu jsem si spravil na soutěži Ocun High Jump při které jsem skočil 230 cm.
 
Neděle:V neděli nám finále odstartovalo ve 12:30 a lezlo se stylem OS. Na prvním bouldru v kolmici jsem se trápil většinu času a na poslední pokus na tomto bouldru mi zbývá jen 20 vteřin. Odženu čističe a pustím se do posledního pokusu. Chytnu zonu a slyším komentátora jak odpočítává 8...7...6. Mám skočit do topu? Co mi zbývá to přece musím udržet a skáču. Udržel jsem. TOP v poslední vteřině. Druhý bouldr byl lehký silový menší problém byl těsně pod topem, ale nic co by nešlo vyřešit. Vyběhnu na první pokus. Třetí je taky silový. Zona na první, ale padám při poskoku do stisku. Sundám magnesium a pustím se do druhého pokusu. Rychle přelézám a jdu zpátky do izolace. Poslední bouldr dávám z prví a bez větších potíží.Celkově první místo se čtyřmi topy a titul Mistr ČR kategorie A pro tento rok. 
Zobrazování obrázku IMG_5904.jpg
 
 
 

ČP bouldering Ostrava 

Kvalifikace : Martin 18.místo  Kuba 13.místo

Finále Kuba  6.místo

 

Připravuje se ....
Kuba a jeho výkon na 1. kole ČP v lezení na obtížnost v Praze ,kde skončil na 1.místě ve své kategorii a na 2.místě v kategorii s dospělými hned za Adamem Ondrou.Video porovnání Kuby a Adama z dílny Matěje Hořáka ZDE: www.youtube.com/watch?v=xFl2RS-Q6do
Podium muži

ČP bouldering Plzeň

Do Plzně na první kolo ČP mládeže i dospělích a zárověn první nominační závod do reprezentace z Lipníka vyrazili jen Martin a Kuba Skočdopole.Oba dva kluci šli do druhé kvalifikační skupiny.Nakonec to dopadlo následovně.Oba kluci lezli v kategorii A (2000-1999) a Martin skončil 4. a Kuba tuto kategorii vyhrál.

Šumperk 2016

V sobotu 23. ledna 2016 jsme se vydali na přátelské závody do Šumperka. Tyto závody pořádala SOŠ zemědělská. Měli jsme sraz ,,U Lípy´´. Jel jsem já (Ondřej Hradil), Terka Kira Říhošková, Jakub Kroutil, Marek Balabán a Ondřej Tomek. Jela s námi i naše trenérka Zorka Hradilová. Byli jsme rozděleni do 3 kategorií. V 9 hodin jsme se zaregistrovali a šli jsme se rozcvičit do haly. Já, Ondřej Tomek a Marek Balabán jsme byli v kategorii 2003-2004. Terka Kira byla v kategorii dívek 2008-2007 a Jakub Kroutil by v kategorii 2006-2005. V každé kategorii bylo cca 6 závodníků. Těchto závodů se zúčastnilo 30 závodníků včetně nás. Každá kategorie měla za úkol vylézt tři cesty. Mělo to však jeden háček, museli jste lézt pouze po určitých chytech. Když jsme se chytli jiného chytu, byla nám stržena půlka bodu. Pokud jsme vylezli danou dráhu bez doteku jiného chytu, obdrželi jsme plný počet bodů (10). Atmosféra byla bezvadná, všichni fandily domácím i nám. O přestávkách jsme hráli fotbal a vybíjenou. Protože byli i případy, kdy jsme měli stejný počet bodů byl rostřel. Ten jsem měl i já. Vybrali nám hodně těžkou cestu (ani jeden jsme nevylezli k prvnímu chytu), když to viděli jak se nám nedaří, našli jinou cestu, která už tak těžká nebyla. Nakonec jsem vyhrál díky tomu, že jsem se udržel déle na řezce než můj soupeř. Terka Kira udělala zbytečnou chybu, že se nedívala kam šlape a stoupla na chyt mimo její cestu a tato chyba ji stála boj o 1. místo. Klukům (Ondrovi Tomkovi a Markovi Balabánovi) se v jejich kategorii moc nedařilo. Nakonec se některým podařilo umístit (i mě). Kategorii (2004-2005) jsem vyhrál já(Ondřej Hradil). Na 4. místo se dostal Marek Balabán a na 5. místě skončil Ondřej Tomek. V kategorii dívek (2008-2007) se na 2. místě umístila Terka Kira Říhošková. A poslední kategorií (chlapci 2006-2005) kde jsme měli zástup v podobě Jakuba Kroutila, který si odvezl 6. místo. Každý dostal diplom za účast a tašku s věcmi od sponzorů (např. singing rock a Rock Point), v každé tašce byl plakát, propiska, kalendář, samolepky a tatranka. Byli to jedny z nejkratších závodů (registrace 9:00 a konec 12:30). Když jsme se vrátili do Lipníka nad Bečvou, šli jsme do restaurace oslavit vítězství. Všichni jsme si dali hranolky s tatarkou, smažený sýr nebo kuřecí řízek a na zapití jsme si objednali Sprite, Fantu nebo čaj. Závody byli úžasné, všem se líbily a doufám že se nám takhle povede celý letošní rok.

 

Velmi zajímavé závody v silovém desetiboji na campus boardu se jako minulí rok i tento konaly v Ostravě ..
Kluci vyrazili v plném počtu a diváci se nestačili divit.Závodu se totiž zúčastnili takové hvězdy jako je Adam Ondra nejlepsí lezec světa a Martin Stráník top český bouldrista,které všechny Kuba Konečný porazil. Martin Chytil skončil 6. a Kuba Skočdopole 7.
PS. Všímejte si ,že v některých disciplínách i Martin  s Kubou S. porazili Adama..
 

Slovácké oupn

Na tento závod z oddílu vyrazil jen Kuba Konečný a podařilo se .. celkově opět vyhrál
foto1 : Jakub Viktora
foto2 : Matěj Hořák
Kuba vyrazil sám v den ,kdy Kuba Konečný jel na OUPN na nově otevřenou stěnu do Ostravy Tendon Hlubina ,kde se pořádali první závody na této stěně .Povedlo se mu obsadit 3.místo

Kuba celkový vítěz Vamosu

 Kuba Konečný  a Kuba Skočdopole se zúčastnili celé série závodů Vamos nevedlo se jim vůbec špatně. Kuba Konečný skončil celkově první a Kuba Skošdopole třetí.Foto z vhlašení posledního kola.

Na laně:

Kuba Skočdopole- Iglu 8a,Hobbit 7c (Mišja Peč)

 

Na bouldru:

Kuba Konečný- Žába SD 7C/C+,A-steroid 7B+/C (Velá)
Martin Chytil-Eso rimmer 7B(Velá)
Tento rok se jako každý jiný uskutečnily na naší stěně závody bylo to 8.prosince a sešla se opravdu  hromada dětí z lipenských škol a okolí.Fotografie naleznete na našem rajčeti.

Rok 2015 

V roce 2015 kluci z našeho oddílu vyhrály spousty a spousty závodů mezi největší úspěchy patří dvě 1.místa Kuby Konečného na mistrovství republiky v boulderingu a mistrovství republiky na obtížnost.Dále Martin Chytil se stal celkovým vítězem kategorie A na Moravském poháru mládeže, kde se táké v této kategorii na 3.místě umístil Kuba Skočdopole.Kuba Skočdopole ale vybojoval i dvě 2.místa na mistrovství republiky v boulderingu a v obtížnosti.Kamil Škop vyrazil jen na jediný zavod tohoto roku a tím bylo mistrovství republiky v lezení na rychlost, kde ve své kategorii obsadil 2.místo.Výsledky a umístění z evropských pohárů a mistrovství světa,kterých se oba kubové zúčastnili můžete nalézt na stránkach www.Ifsc.com
.

Moravský pohár Olomouc

Do Olomouce vyrazil jen Martin Chytil a Terezka Říhošková.Martin byl nakonec v tomto kole 2. a celkově vyhrál moravský pohár za kategorii A.

MČR bouldering Slaný

Do slaného vyrazili z Lipníka jen Kuba Konečný  a Kuba Skočdopole .Kuba Konečný zavodil v sobotu a do finále postupoval ze 2.místa ale ve finále si vylezl titul mistra republiky a celkově 1.místo v ČP v boulderingu.Kuba Skočdopole závodil v neděli a nakonec to bylo 2.místo a i 2.místo v celkovém pořadí ČP.

Na tyto závody vyrazili tři kluci z našeho oddílu a dopadli následovně.Nejlépe se umístil Jakub Konečný který vyhrál svou kategorii a pruběžně tedy vede jak český pohár v boulderingu tak i v obtížnosti.V kategorii B si pro 2.místo vylezl Jakub Skočdopole a pro Vojtu Blaťáka závod také nedopadl špatně skončil na 7. místě
Dne 18.4.se Martin a Kuba účastnili závodů českého poháru ve Svitavách,kde Jakub převahově vyhrál svou kategorii,protože topoval obě kvalifikační cesty i cestu ve finále a Martin skončil na 9.místě.Jakub se svým úspěchem nominoval do mládežnické reprecentace v lezení na obtížnost.
 
Na tyto závody vyrazili čtyři členové našeho oddílu.Nejlépe z nich se zase umístil Martin Chytil ,který stejně jako v prvním kole vyhrál svou kategorii.Dále na závodech nechyběla nejvetší ženská bojovnice z našeho oddílu Terka Říhošková,která ve své kategorii obsadila krásné 5.místo.O jedno místo dále skončil ve své kategorii Kamil Škop ,který si tedy dolezl pro 6.místo.Na 12.místě skončil Marek Balabán.
 

1.kolo Českého poháru na obtížnost Praha

Ti co nejeli na Moravsky pohar do Vsetína vyrazili do Prahy. V Praze se totiž konal závod českého poháru a zárověn 1.nomináční závod do reprezentace v obtížnosti.Nejlépe se umístil Jakub Konečný ,který svou kategorii s přehledem vyhrál.Jakub Skočdopole skončil v Kategorii B na 5.místě a Vojta Blaťák také v kategorii B na 18.místě , protože se  při lezení první cesty zranil.

 

 

V sobotu 7.2 Martin Chytil a Jakub Konečný vyrazily na závody do Lysé a celkem se jim povedly.Martin skončil na 8. místě a Jakubovi se povedlo tuto kategorii (16.-17.let), ve které startovalo 13 závodníku vyhrát.Jakub postoupil i do mužského finále ve kterém vybojoval 7.místo. Tyto závody byly nejel vyčerpávající fyzicky tak i psychicky ,protože jsme měly závody dohromady s mužskou kategorii ,ve které závodily taková jména jako je Martin Stráník s bratrem Štěpánem Stránikem a Jan chvála ,kteří obsadili nejvyšší umístění v mužské kategorii.V neděli měl v Lysě zavody i Jakub Skočdopole,který na nich obsadil 2.misto v kategorii (14.-15.let)
PS: na vyhlášení kluky vyhlásili naopak ,Jakub by měl stát na nejvyšším stupni.
 
 

Metodický den 

Dne 30.1.2015 si naši členové v rámci metodického dne vyzkoušeli vytahovat zraněnou osobu pomocí jednoduché kladky a dalších lezeckých technik.Školení bylo pod velením vedoucího s Olomouckého oddílu a proběhlo od 16:00 na hale ISŠE a zúčastnili se ho starší členové našeho oddílu
.
                                                                                                                                                            Autor: Martin Chytil
Na tento závod vyrazil náš oddíl v hojném počtu 6 lezců.Nejlépe se umístil Martin Chytil který vyhrál nejstarší kategorii ,ale hned za ním na 2.místě skončil Kuba Skočdopole.Dále na 4.místě skončil Vojta Blaťák a Terezka Říhošková ,které se zavody velmi povedly na to že ješťe na takovýchto zavodech moc nesoutěží.Na 4.místě skončíl i Kamil Škop a na 5.místě Ondra Kovář.
                                                                                                                                                                       Autor:Martin Chytil
Více o moravském poháru na :www.moravskelezeni.cz/
 
 
 
 
8.11.2014 se také uskutečnily zavody ve Třinci na které po vyčerpávajících závodech v Orlové dorazili už jen Čtyři členové našeho oddílu.A dopadli následovně Martinovi se v sobotu dařilo a tak i v Třinci získal 1.místo pro které si dolezl až v superfinále.Dále už na stupních vítězů nestál nikdo .Jakub Skočdopole skončil 4. stejně jako Matouš Janošec a Vojta Blaťák kterému se táke zadařilo v Orlové skončil 5.
Martin na fotce uprostřed.
Dne 8.11.2014 se tyto závody se náš oddíl vydal v hojném počtu 7 lezců.Nejlépe se umístili kluci Martin Chytil a Kamil Škop kteří obsadili oba dva 1.místo ,také Vojta Blaťák se umístil na pěkném 2.místě hned za Martinem.Po dlouhé době jsme mohli na 3.místě uvidět Václava Vandrovce.I náš nový člen Jakub Skočdopole nedopadl špatně obsadil krásně 
,,bramborové´´ 4.místo.Dále na závodech byl Matouš janošec který skončil 5. a také Anděla Vandrovcová která obsadila také 5. místo.
Kamil na fotce na stupni nejvyšším ,tedy na prvním místě. Martin fotku boužel nemá protože spěchal na závody v Třinci.

Shrnutí českého poháru na obtížnost 2014

Celkově v českém poháru skončil Jakub Konečný na 2.místě a Martin Chytil na 11.místě.

Český pohár v lezení na obtížnost Choceň

Dne 18.10 se naši kluci vypravily na závody do Chocně kde nakonec Kuba po dobře vylezené kvalifikaci skončil na 6.místě a Martin na 11.místě.
 

Mistrovství ČR v lezení na obtížnost 

V sobotu 4.10 naši kluci s doprovodem trenérky vyrazili na MČR do Prahy na horolezeckou stěnu Big Wall. Nakonec Martin skončil na 10. místě a Kuba se dobojoval až do finále ve kterém se vylezl pro 3. místo.

Český pohár v Bystřici nad Perštejnem

Dne 21.9.2014 se Martin Chytil a Jakub Konečný zúčastnili českého poháru v Bystřici nad Perštejnem.Protože Jakubův nejvetší soupeř Vojta Vlk byl touto dobou na MS v Nové Kaledonii Jakub tento závod suveréně vyhrál.Martinovi se také dařilo dolezl si ve finále pro 5.místo.

Moravský Pohár v Ostravě

Dne 13.9 se uskutečnily závody v sérii moravského poháru v Ostravě.Těchto závodů se zúčastnily naši kluci Jakub Konečný a Martin Chytil.Jakub skončil na 2.místě a Martin na 4.místě.

Mistrovství evropy ARCO 

Členové HO Lipník nad Bečvou Jakub Konečný a Martin Chytil se zúčastnili Mistrovství Evropy juniorů, které se konalo od 6.9.2014 do 7.9.2014 v Italském městečku Arco. Jakub skončil na 23 místě a Martin na 39 místě. Při účasti nejlepších lezců z celé Evropy je to výborný výkon.
Za finanční podporu na reprezentaci našeho města a České republiky děkujeme Olomouckému kraji, Lipníku nad Bečvou, SVČ Lipník nad Bečvou a společnostem TecSol Pro s.r.o. a Teplo Lipník nad Bečvou.

Naši kluci na Evropskem poháru v Laegenfeldu v Rakousku za podpory města Lipník nad Bečvou,Olomouckeho kraje  a střediska volného času.O prázdninách se Martin Chytil s Jakubem Konečným zúčastnili těchto zavodů a obsadily Martin 31.místo a Jakub 30.místo.

Dětský den na SVČ

Výstavba stěny ma Lipenskou skobu pokračuje.Dne 31.5.2014 se uskutečnil dětský den na SVč v Lipníku nad Bečvou. Děkujeme za hojnou účast.

EYC Imst

Úspěch Jakuba Konečného ma EYC v rakouském Imstu.
Jakub skončil na 11.místě.

Závody v Brně 

Dne 25.května se Martin Chytil s Jakubem Konečným zúčastnili české poháru v lezení na obtížnost v Brně. Martin skončil na 11.místě a Jakub na 3.místě. 

Martin Chytil a Jakub Konečný, kluci z našeho oddílu v Lipníku nad Bečvou se dostali do reprezentace ČR v boulderingu.Nominovali se na závodech v Praze na kterých obsadili 2.a 3.místo.Navíc Jakub Konečný se dostal i do reprezentace na obtížnost.